Přeji krásného dne a srdečně vás zvu na vernisáž výstavy letos již třetího ročníku přehlídky nezávislého umění SAMOROSTI 2015.

Slavnostní zahájení proběhne ve středu 22.července 2015 v 19 hodin v divadelním sále Experimentálního prostoru NoD, Dlouhá 33, Praha 1. Bude hudba budou drinky, bude krásné umění a hlavně! budou přítomni všichni umělci.

Smyslem akce Samorosti je dál pokračovat v představování nových tvůrců a prezentace ojedinělých autorských výtvarných přístupů v renomované galerii NoD. „Jak historie ukázala největším úspěchem přehlídky je nejen obrovský zájem lidí, výstava přilákala víc jak tisíc návštěvníků, ale především hledání průniků v tvorbě (vzájemné srovnání, konfrontace) – zařazení tvorby do širšího kontextu, které je možné díky pravidelnému cyklu prezentací Ke kořenům, které jsou součástí doprovodného programu výstavy,” vysvětluje kurátorka výstavy Veronika Zajačiková.

Experimentální prostor NoD je místem pro setkávání tvůrců a různých uměleckých druhů, ale i místem pro překračování hranic nejen mezi výtvarným uměním, ale také divadlem, hudbou a dalšími experimenty. Je významným centrem na poli pražské kulturní scény.

Výstava potrvá do 2.9.2015 a bude ji doprovázet program čtyřtermínového cyklu Ke kořenům.

LADY LU se účastní také čili veškeré podrobnosti a postupné informace najdete ZDE.

Těším se na případné setkání.

Facebook